GezginFest Van

Gezginfestin Van da yapılıp yapılmaması konusuna aslında çok taraf değilim. Gitmem ilgilenmem alakadar olmam. Ancak bu etkinlik Van gündemine çok fena oturdu ve Vanı ikiye böldü resmen.

Benim asıl aklıma takılan şey adından da anlaşılacağı gibi gezgin olması gereken bir etkinlik neden ısrarla Van da yapılmaya çalışılıyor. Bunun sebebi nedir? Ne hedefleniyor? Kimler bu işin neresinde? Çok bilinmeyenli bir denklem gibi

Tabi ki Van toplumu gençlerini bu tür Alkol temelli etkinliklerden korumalılar. Hiç kimse hariçten gazel okumasın yıl içerisinde onlarca sanatçı topluluk Vana geliyor konserler veriyor veya alkollü mekanlarda canlı müzikler yapıyor. En radikal Vanlılar bile buna herhangi bir ses etmiyor. Ancak bence Gezginfestin gizli bir ajandası var. Hedeflediği şeyler başka.

Van toplumu da bir refleks olarak buna karşı çıkıyor. Bu etkinlik ne bizim milli değerlerimize ne buradaki yaşayan insnaların manevi değerlerine uymamaktadır. X partisi Y paztisi Z partisi hiç farketmeksizin bu partilere oy veren insanların bence %90 ına hitap etmeyen bir etkinlik içinde bu kadar tepki bence çok normal.

Biz UTSBARKOD ve www.barkoddukkani.com olarak fikirlerimizi yazmayı kendimize görev bildik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

+ sixteen = 24