Van ve Yaz

Kulağa ne kadar hoş geliyor Van ve Yaz kelimeleri. Neredeyse 8 ayı sert ve soğuk geçen bir şehir için Yaz kelimesi çok şey ifade ediyor. 2.5 ay göle girilebilen bir yaz sezonu Vangölü bir nimet oluyor Van yaşayanlar için.

Maraş Caddesi 1990 lı Yıllar

1990 lı yıllarda Cumhuriyet caddesinde Altınşiş Lokantası vardı. Akşamlar o lokantada yemek yemeğe gittiğimde turistten yer bulamadığım o kadar çok olmuştur ki. Peki ne oldu artık Van’a turist gelmemeye başladı. Nerde Alman, İtalyan, Kanadalı turistler. Böylesine güzel bir doğra harikası yere neden gelen giden yok.

İskele Sahili

İli yönetenler, ülke turizmine yön verenler, Ticaret Sanayi odası vs vs neden hiç bir çaba göstermiyor. Şimdi sadece İrandan gelen turistlere bakıyoruz onlar geldi iş var gelmedi iş yok. Ve bu kenti yönetenleri STK ları vs vs hiç kimseyi rahatsız etmiyor.

Hadi bir kesim varki Turisti sevmez gelsin istemez onlara diyeceğim hiç bir şey yok onları Allaha havale etmişim ya Vanın ekononik kurumları onlar neden hiç bir şey yapmıyor. Turizm il müdürlüğü ne yapıyor? Hiç!!! Eğer Van!da birileri bir etkinlik yapmışsa onlarda gidip salça oluyor.

Turist gelirse lokantacı kazanacak, market kazanacak, Otelci kazanacak, internet kafeci kazanacak, minibüsçü, taksici, restorantı, canlı müzik yapan yeri ve daha aklıma gelmeyen bir çok sektör kazanacak. Kaldı ki hiç alakası yok gibi görünsede barkod etiket üreten bile kazanacak. Market kazanınca barkod etiketçide kazanacak

İskele Caddesi

Van ve yaz kelimelerini başlığa atmıştık konu nerelere kadar geldi. Konu nereye gelirse gelsin biz Van’ı çok seviyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

2 × three =